Bezpieczni w bankowości

Rozpoczęliśmy IV edycję projektu Bezpieczni w bankowości elektronicznej!

Data publikacji 30.12.2020

Miło nam poinformować, że z dniem 1 października 2020 roku Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęła realizację czwartej edycji projektu pn. Bezpieczni w bankowości elektronicznej - doskonalenie wiedzy i działań Policji.

 

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji policjantów i pracowników mazowieckiej Policji w zakresie identyfikacji i zwalczania zagrożeń i przestępstw związanych z bankowością elektroniczną (karty płatnicze, rachunki internetowe) oraz w zakresie nowych trendów w szeroko rozumianej przestępczości gospodarczej.  

Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację seminarium oraz szkoleń kaskadowych, w których weźmie udział łącznie 320 funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu mazowieckiego,  którzy w ramach swoich zadań służbowych zajmują się problematyką związaną z bezpieczeństwem w bankowości elektronicznej oraz przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Nabyte umiejętności przyczynią się nie tylko do stosowania sprawdzonych metod ujawniania, wykrywania i zwalczania zagrożeń i przestępstw związanych z bankowością elektroniczną, ale również do rozwoju współpracy pomiędzy organami ścigania a instytucjami bankowymi, co niewątpliwie usprawni wymianę informacji w przyszłości.

 

Realizatorem merytorycznym projektu jest Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP z siedzibą w Radomiu.

Okres realizacji projektu: 01.10.2020 – 31.12.2021 r.

 

Powrót na górę strony