Strzał w dziesiątkę

Ruszyła rekrutacja do projektu pt: „Strzał w dziesiątkę - przygotowanie treningów strzeleckich funkcjonariuszy Policji”

Data publikacji 07.01.2020

Jeżeli jesteś policjantem/pracownikiem cywilnym z garnizonu mazowieckiego, który poza wykonywanymi obowiązkami służbowymi jest instruktorem strzelectwa policyjnego i taktyki i technik interwencji, zajmujesz się doskonaleniem zawodowym Mazowieckiej Policji, w tym zakresie, lub Twój zakres obowiązków oscyluje wokół organizacji szkoleń w wyżej wymienionym zakresie, zapraszamy Cię do udziału w projekcie „Strzał w dziesiątkę – przygotowanie treningów strzeleckich funkcjonariuszy Policji” finansowanego w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Poszukujemy 28 uczestników, którzy chcą podnieść kluczowe kompetencje i umiejętności w obszarze strzelań i techniki i taktyk interwencji, poznać innowacyjne praktyki w tym zakresie, a także nowe metody przeprowadzania treningów i nauczania innych. Cele te zostaną osiągnięte poprzez udział w wizytach typu job shadowing u Estońskiej Policji i Straży Granicznej lub w Szkole Policji w Rydze.

W projekcie zaplanowane są cztery zagraniczne wizyty (dwie w Estonii oraz dwie w Łotwie) podczas których uczestnicy będą mieli szansę uczestniczyć w treningach strzelectwa policyjnego oraz taktyki i technik interwencji, poznawać stosowane przez zagranicznych kolegów formy i metody pracy trenerskiej oraz sposoby planowania, organizowania i kontroli procesu szkoleń funkcjonariuszy.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty uczestnictwa pokrywane są ze środków otrzymanych w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Rekrutacją zajmuje się Zespół Funduszy Pomocowych Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, a dokumenty niezbędne w procesie rekrutacyjnym wraz z warunkami są dostępne na stronie internetowej Mazowieckiej Policji http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ w zakładce Fundusze UE.

Nabór uczestników trwa od 7 stycznia do 31 stycznia 2020 roku.

Jeżeli ważny jest dla Ciebie rozwój osobisty i zawodowy, chcesz podnieść swoje kompetencje, poznać najlepsze praktyki, stosowane u zagranicznych partnerów oraz nawiązać nowe, międzynarodowe kontakty – zgłoś się do udziału w projekcie „Strzał w dziesiątkę – przygotowanie treningów strzeleckich funkcjonariuszy Policji”. Serdecznie zapraszamy !

 

Katarzyna Stankowska - Zespół Funduszy Pomocowych KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony