Pozwolenia na broń

WAŻNE INFORMACJE

Data publikacji 04.08.2016

Rewolwer ZORAKI K-10 oraz rewolwer  KESERU K-10 jak i inne działające na podobnych zasadach, Departament Zezwoleń i Koncesji MSW - uznał za broń palną wymagającą pozwolenia na broń.

Rewolwer SHOTGUM kal. 6 mm Flobert (.22) produkcji polskiej firmy MATEJA posiada taką samą zasadę działania jak  wyżej wym. rewolwery, tym samym nie spełnia wymogów definicji broni palnej alarmowej (zawartej w art. 7 ust 3 ustawy) i na jego posiadanie  wymagane jest pozwolenie.

Jednocześnie pistolety WALTHER model P-22 oraz WALTHER model P-99 wprowadzane do obrotu przez firmę „KOLTER”  jako broń alarmowa kal. 6 mm - są bronią palną gazową o kalibrze 9 mm, na której posiadanie, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 maja 1999r o broni i amunicji, jest wymagane pozwolenie.

Ponadto informuję, że Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wskazuje, iż w każdym przypadku ujawnienia posiadania bez zezwolenia - broni uznanej za broń palną wymagającą pozwolenia, podejmować czynności w związku z podejrzeniem popełnienia czynu z art. 263§2 kk.

 

 

Powrót na górę strony