KMP Płock

Ogólnopolska Noc Muzeów z Policją

Data publikacji 25.05.2017

W sobotę, 20 maja płoccy policjanci wzięli udział w Ogólnopolskiej Nocy Muzeów zorganizowanej na terenie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Impreza została połączona z festynem Jubileuszowym z okazji 25-lecia Uczelni.

W ramach Festynu prezentowały się służby mundurowe działające na terenie Płocka. Uczelnia bowiem funkcjonuje na terenie byłej jednostki wojskowej, dlatego organizatorzy postanowili szeroko zaprezentować właśnie służby mundurowe - Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskiego i Policję.

Na stoisku Komendy Miejskiej Policji w Płocku, funkcjonariusze z Komendy oraz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku zaprezentowali sprzęt policyjny, którego na co dzień używają w służbie, był to motocykl i radiowóz. Na stoisku przygotowane zostało również stanowisko technika kryminalistyki, na którym można było zobaczyć, w jaki sposób policyjny technik zabezpiecza odciski palców. Jedną z atrakcji była również możliwość obejrzenia otaczającej rzeczywistości przez specjalne okulary – alkogogle, które powodują, że człowiek widzi w sposób bardzo zbliżony do osoby, która znajduje się w stanie nietrzeźwym.

Swoją ekspozycję zaprezentował również Płocki Odział Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Ekspozycja składa się m.in. z elementów umundurowania Policji na całym świecie.  Nie zabrakło oczywiście niespodzianek dla najmłodszych: rebusy i krzyżówki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dużym zainteresowaniem cieszyły się odblaski i akcesoria rowerowe. 

Podczas spotkania z mieszkańcami Płocka, funkcjonariusze propagowali również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, natomiast przybliżając tajniki służby, policjanci popularyzowali swoją profesję.

Spotkanie było wspaniałą okazją do zaprezentowania tematów z zakresu bezpieczeństwa i wpisało się  w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”. (K)

Powrót na górę strony