KPP Ciechanów

XL Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- eliminacje rejonowe

Data publikacji 26.05.2017

Zwycięzcy eliminacji powiatowych do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, 18 maja 2017 r. wzięli udział w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie.

 

Turniej odbywał się pod patronatem Policji oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. Głównym cel, który przyświecał organizatorom to poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwo rowerzystów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego a w szczególności dzieci i młodzieży. Turniej wpisał się w cele kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz działań „ Mój rower, moje życie”.

Turniej otworzył Pan Krzysztof Bieńkowski Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Ciechanowie Pan Jacek Zawiśliński oraz dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wodzyńska.

Do rywalizacji stanęło 10 drużyn z klas 4-6 szkół podstawowych oraz 10 drużyn z szkół gimnazjalnych z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego, płońskiego i żuromińskiego. Do pokonania mieli rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz sprawdzian wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez pracowników PWSZ w Ciechanowie.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dwie pierwsze zwycięskie drużyny z kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, będą rywalizować na szczeblu wojewódzkim już 6 czerwca 2017 r. Wojewódzki Finał Turnieju do XV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zostanie przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 Warszawa-Ursus.

Powrót na górę strony