KPP Gostynin

Turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”

Data publikacji 24.05.2017

Już po raz czwarty gostynińscy policjanci i Gimnazjum nr 2 zorganizowali turniej „Kibicomania – fair kibicowanie, tak ważne jak granie”. Ideą imprezy jest zaprezentowanie przez młodzież zasad „fair play” podczas rywalizacji piłkarskiej i sportowego dopingu.

W tym roku do rywalizacji łącznie zgłoszonych zostało 9 drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz szkół z: Sierakówka, Zwolenia, Lucienia, Solca, Emilianowa, Szczawina Kościelnego i Białotarska. Każda szkoła wystawiła drużynę zawodników piłki nożnej i drużynę kibiców. Mecz finałowy rozegrany został pod gwizdkiem Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie insp. Zbigniewa Włodkowskiego.

Turniej wygrali piłkarze z SP nr 1 w Gostyninie, natomiast w kategorii dopingu bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. W przerwach miedzy meczami odbywały się konkursy oraz pokazy taneczne zespołów kibiców i uczennic Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Dodatkowo Michał Pasikowski z sierakowskiej podstawówki został wyróżniony nagrodą za zasady „fair play” na boisku.

Impreza „Kibicomania” jak najbardziej wpisuje się w założenia ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Docelowym założeniem akcji jest podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych. Niemniej ważnym aspektem jest fakt, że uczniowie poprzez przygotowania do turnieju poświęcają czas na sportowy trening, który jest świetną alternatywa na radzenie sobie z negatywnymi emocjami i pokusami

Powrót na górę strony