KPP Maków Mazowiecki

Spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych w Klubie Seniora Różan

25 kwietnia policjanci makowskiej policji odwiedzili seniorów z Różana, gdzie przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych. Dzielnicowy gminy Różan mówił o aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić by  nie paść ofiarą oszustów.

Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosili o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegali seniorów, by nosili odblaski, które  mogą uratować im życie.
Dzielnicowy mł. asp. Tomasz Strzałkowski mówił o aplikacji „Moja Komenda” , dzięki której w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiał również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać.
Spotkanie  przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec seniorzy otrzymali odblaski.

Powrót na górę strony