Kampanie antydopalaczowe

Druga debata młodzieżowa „Narkotyki, dopalacze-ulegniesz, przepadniesz"

Data publikacji 02.01.2017

Ponad 330 uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w drugiej debacie młodzieżowej realizowanej w ramach projektu „Narkotyki, dopalacze-ulegniesz, przepadniesz!”.

Organizatorami spotkania był Prezydent Radomia, Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu oraz Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. W miniony piątek w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się debata skierowana do młodzieży. Tematem przewodnim było ukazanie szkodliwości i niebezpieczeństw jakie niosą ze sobą środki odurzające. To już kolejne z działań realizowanych w projekcie „Narkotyki, dopalacze-ulegniesz, przepadniesz!”, finansowanym z budżetu Wojewody Mazowieckiego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.

W auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu uroczystego otwarcia spotkania dokonali Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu doc. dr Elżbieta Kielska oraz Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Zaorska. Wśród zaproszonych gości udział wzięli przedstawiciel Biura Wojewody Mazowieckiego Paweł Sagan, specjalista Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Jolanta Szafrańska, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Witold Krawczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kom. Dariusz Radzimowski, główny specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Renata Słoniewska - Seta oraz koordynatorka projektu w Wydziale Zdrowia Urzędu Miejskiego w Radomiu Anna Majcher.
Wprowadzeniem do poruszanej tematyki była prezentacja filmu profilaktycznego „Nie warto ryzykować!”, po którym rozpoczęły się rozmowy ze specjalistami: Anetą Góźdź – Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Radom – Wschód w Radomiu, Michałem Nowakiem  – Kuratorem Zawodowym w Zespole Zawodowej Służby Sądowej wykonującym orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich, Wojciechem Potograbskim - Kuratorem Zawodowym w Zespole Zawodowej Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach karnych oraz Katarzyną Baćmagą - Kierownikiem Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu.

Uczniowie z ust ekspertów usłyszeli wiele cennych informacji. Między innymi, że nawet jeden epizod ze środkami psychoaktywnymi może zmienić ich życie w nieodwracalny sposób. Dłuższa czy jednorazowa styczność z narkotykami, dopalaczami nie odkrywa żadnych życiowych tajemnic, jest jedynie generatorem kłamstw, konfliktów i problemów. Dewizą osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo młodego człowieka jest uświadomieniu mu, że jest w stanie urzeczywistnić swoje marzenia o satysfakcjonującym życiu. Pokazanie, że choć w życie wpisane są trudności to dzięki wytrwałości i sile mozna osiągnąć wiele.

Debatę młodzieżową poprowadziła podinsp. Aneta Pawlińska – koordynatorka projektu ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz dr Paweł Kowalski - Dziekan Studiów Strategicznych i Technicznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

 


podinsp. Aneta Pawlińska - Wydział Prewencj KWP zs. w Radomiu

Pliki do pobrania

  • 3.09 MB
  • 25.53 MB
  • 7.17 MB
  • 6.14 MB
  • 7.17 MB
Powrót na górę strony