Zmagania najlepszych dzielnicowych w kraju zakończone - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zmagania najlepszych dzielnicowych w kraju zakończone

Data publikacji 28.10.2019

W Szkole Policji w Katowicach w dniach 23 – 25 października 2019 roku dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, a także kierownik rewiru dzielnicowego przystąpili do rywalizacji w ramach Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”.

W konkursie na szczeblu krajowym KWP zs. w Radomiu reprezentowali dzielnicowi
asp. szt. Rafał Pastuszka z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu i asp. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz kierownik rewiru dzielnicowych asp. szt. Krzysztof Połaski z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Kierownikiem drużyny była podinsp. Agnieszka Guza Zastępca Naczelnika Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Startujący w zawodach dzielnicowi rywalizowali w konkurencjach: czynności służbowe, pierwsza pomoc, kompetencje dzielnicowego, strzelanie i test wiedzy policyjnej. Asp. szt. Krzysztof Połaski rywalizował w konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc, analiza dokumentacji i test wiedzy policyjnej.

Spośród 51 uczestników zawodów nasza drużyna, musiała stoczyć zaciętą rywalizację
w pięciu konkurencjach. W klasyfikacji indywidualnej dzielnicowych dwudziestą pozycję w kraju zdobył asp. szt. Rafał Pastuszka z KPP w Zwoleniu, zajmując wysoką 6 pozycję w konkurencji czynności służbowe.

Dzielnicowy asp. Damian Papierowski z KPP w Sochaczewie uplasował się na 24 pozycji, zajmując w konkurencji pierwsza pomoc 5 miejsce. W klasyfikacji kierowników rewiru asp. szt. Krzysztof Połaski uplasował się na 17 pozycji, a w konkurencji pierwsza pomoc zajął 9 pozycję w kraju. Naszym zawodnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w zawodach.

Najlepszym w kraju sierż. szt. Sylwester Grzelak dzielnicowy z KWP w Łodzi i  asp. Krzysztof Błachut kierownik rewiru dzielnicowego z KWP w Krakowie składamy gratulacje.

 W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili również m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. Jarosław Kaleta, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – insp. Roman Rabsztyn, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach – insp. Artur Bielecki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski, Dyrektor Biura Prewencji KGP – insp. Robert Kumor, jak również przedstawiciele szkół policyjnych, Oddziału Prewencji Policji KWP w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także przedstawiciele Wojewody Śląskiego, Marszałka województwa śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowic.


podinsp. Wojciech Madej
Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony