Aktualności

Kolejni nietrzeźwi zatrzymani na drogach powiatu

Data publikacji 11.10.2024

Ubiegłej doby na drogach powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego rowerzystę. Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.

Wczoraj (10.10) przed godz. 16 w Miętnem na ulicy Głównej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący skodą, jadąc ulicą Osiecką, wjechał na skrzyżowanie z ulicą Główną. Zauważył jednak nadjeżdżający z lewej strony pojazd, więc zaczął cofać i uderzył w stojący za nim samochód dodge. 58-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli jego pojazd procesowo, a sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia około godz. 16.30 w Zabruzdach (gm. Miastków Kościelny) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości  grozi mandat w wysokości 2500 zł.

Około godz. 20 w Puznówce inny patrol zauważył kierowcę forda, który jechał cała szerokością drogi, a następnie w m. Kolonia Gocław  zaczął cofać i wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 59-latek był nietrzeźwy. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego wobec mężczyzny została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania z uwagi na stan zdrowia. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i konfiskata pojazdu. Kierowco! Pamiętaj, że alkohol ogranicza  nasz umiejętności, które są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa na drodze:

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • obniża naszą koncentrację,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony