Jeden pijany, drugi na zakazie – kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa
Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać przepisy. Wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, czy po spożyciu alkoholu jest przestępstwem. Mimo dotkliwych konsekwencji prawnych i finansowych, kierujący nadal łamią przepisy i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu.
Kilka dni temu (30.11) po godz. 22 w Wildze na ul. Kochanowskiego policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel. Za kierownicą siedziała 25-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego. Policjanci wyczuli od niej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwa. Miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 25-latka już straciła prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.
W miniony poniedziałek (2.12) po godz. 13 w Garwolinie na ul. Kościuszki patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli hondę. Kierujący nią mieszkaniec Piaseczna nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę. Okazało się, że 31-latek miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do marca 2026r.
Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełniający przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
podkom. Małgorzata Pychner