Podsumowanie tygodniowych działań grupy SPEED
95 skontrolowanych pojazdów, ujawnione 2 przestępstwa drogowe, 8 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. To wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego.
Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję SPEED.
W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, która działała na terenie powiatu garwolińskiego, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 2 przestępstwa drogowe i 95 wykroczeń, w tym 90 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 72 mandaty, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.
Coraz lepsze drogi zachęcają niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.
Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa SPEED. Policjanci działają zdecydowanie, ukracając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.
Grupa SPEED działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.