Aktualności

Motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 12.05.2025

Do 5 lat więzienia grozić może mężczyźnie, który kierował motorowerem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany. Okazało się, że miał sądowy dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do orzeczeń sądu.

W piątek (9.05) po godz. 16 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wildze zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w wbrew sądowemu zakazowi i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Na jednej z ulic Wilgi kierujący motorowerem przy próbie zatrzymania do kontroli przyśpieszył i nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za mężczyzną. Po kilkuset metrach został zatrzymany. Kierującym okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który posiadał dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Mężczyźnie pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu lub innych zabronionych substancji.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do orzeczeń sądu, kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony