Aktualności

Policjanci przekonują - widoczność ratuje życie!

Ponad setka uczniów, odblaski i praktyczna wiedza o bezpieczeństwie – tak wyglądało edukacyjne spotkanie w Miastkowie Kościelnym, zorganizowane w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Ponad setka uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym, które odbyło się 16 października w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Wspólnie z policjantami dzieci uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, reagować w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło emocji – uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód pod czujnym okiem funkcjonariuszy.

Każdy uczeń otrzymał zestaw z elementami odblaskowymi, które nie tylko zwiększają widoczność po zmroku, ale mogą realnie uratować życie. – To bardzo pożyteczna i potrzebna inicjatywa – podkreślił insp. Marek Filipiak, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie. – Jesienią i zimą, gdy szybciej zapada zmrok, noszenie odblasków staje się kluczowe dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli przedstawiciele Automobil Klubu Polska: Marek Szkopek – wielokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych oraz Wojciech Jakubisiak, który zaprezentował klasyczny samochód rajdowy – Fiata 125p, wzbudzając zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to inwestycja w edukację i świadomość najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony