Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Bezpieczne przejście - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Bezpieczne przejście

Data publikacji 14.09.2020

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Od rozpoczęcia roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” garwolińscy policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” oraz „Bezpieczne przejście dla pieszych”.


Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków oprócz nadmiernej prędkości to główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci po raz kolejny przypominali –„Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.


W minionym tygodniu, mundurowi odwiedzili dzieci w Przedszkolu „Bajka” w Garwolinie i w Miastkowie Kościelnym oraz uczniów ze szkół w Brzegach, Puznówce i Parysowie. Najmłodsi mogli posłuchać prelekcji policjantów, gdzie następnie wspólnie udali się w „teren”. W rejonie przejść dla pieszych apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zbliżając się do przejścia dla pieszych, oraz o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przy których znajdują się szkoły i przedszkola. Kierowcy otrzymywali ulotki z hasłami promującymi prowadzone działania.


Działania pn. „Kierowco! Nie poluj na zebrach” realizowana jest w ramach projektu „B&N, czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony” celem jej jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza w rejonach szkół.

Powrót na górę strony