Młoda kobieta podała oszustom dane do konta - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Młoda kobieta podała oszustom dane do konta

Data publikacji 26.10.2020

Oszust zadzwonił na telefon do młodej kobiety, powiedział jej że jest funkcjonariuszem policji. Kobieta przekazała dane dostępowe do konta, z którego mężczyzna wypłacił kilka tysięcy złotych.

Nie dajmy się oszukać i nigdy nie przekazujmy obcym naszych oszczędności, Policja ostrzega w ten sposób przed działaniem oszustów w mediach. Nadal zdarzają się jednak przypadki, kiedy pokrzywdzeni tracą oszczędności całego życia.

Do tego typu zdarzenia doszło na terenie powiatu garwolińskiego w piątek (23 października). Na telefon 26-letniej mieszkanki powiatu garwolińskiego, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Oszust przekazał, że potrzebuje danych i haseł dostępowych do konta. Kobieta przekazała je nieznajomemu, a ten z konta wyprowadził kilka tysięcy złotych.

Garwolińscy policjanci, aby zapobiegać tego typu sytuacjom często spotykają się młodzieżą, seniorami, pracownikami banków i instytucji finansowych oraz uczestniczą we wspólnych szkoleniach. Cel jest jeden - uczulić wszystkich, aby nie stali się ofiarą oszustów.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych, w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy i nie proszą o przelewy na numery kont. O każdej próbie lub oszustwie należy, bez zbędnej zwłoki poinformować Policję dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.

Powrót na górę strony