Zabezpiecz domek letniskowy przed włamaniem - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Zabezpiecz domek letniskowy przed włamaniem

Data publikacji 11.09.2021

Upalne lato już za nami, jednak prace w ogrodzie nadal trwają. Właściciele ogródków działkowych spędzają tam mniej czasu i właśnie dlatego pojawia się ryzyko włamań. Policjanci apelują do właścicieli i użytkowników domków letniskowych i altan, aby prawidłowo je zabezpieczać. Dokładne pozamykanie obiektów oraz prawidłowe zabezpieczenie cennych rzeczy może uchronić nas przed przestępstwem.

Okres jesienny to czas, gdy zwiększa się liczba kradzieży z włamaniem do domków letniskowych. Wynika to z faktu, że właściciele coraz rzadziej przebywają na terenie ogródków. Wówczas sprawcy odważniej wchodzą na ich teren. 

W związku z tym apelujemy do właścicieli domków letniskowych o zabezpieczenie swojej własności przed włamaniem. Opuszczając działkę należy dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają „pracę” włamywaczom, często narażając właścicieli na duże straty finansowe.

Pamiętajmy wiec, aby:

  • nie zostawiać wartościowych rzeczy (takich jak kosiarki, piły, sprzęty RTV i AGD) w domkach;
  • przekazać do przechowania cenne rzeczy osobom godnym zaufania;
  • zabezpieczyć altankę/domek atestowanymi zamkami w drzwiach i kratami w oknach (warto zastosować też alarm i lampę z czujnikiem ruchu);
  • zamknąć okna – niedomknięte okno łatwo wypchnąć i dostać się do środka,
  • zamykać altankę, domek czy samochód nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę;
  • zwracać uwagę na osoby, które krążą po terenie ogródków działkowych (jeśli widzisz coś niepokojącego – powiadom Policję);
  • nawiązać kontakt z sąsiadami - wzajemna troska o działkę może uchronić przed włamaniem.

mł. asp. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony