Bezpiecznie do szkoły z policjantami podczas akcji "Kierowco! NIe polujemy na zebrach!" - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Bezpiecznie do szkoły z policjantami podczas akcji "Kierowco! NIe polujemy na zebrach!"

Policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi, przez cały miniony tydzień, prowadzili działania w ramach akcji "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!". Funkcjonariusze przypominali najmłodszym o szczególnej ostrożności przed wejściem na przejście dla pieszych. Dzieci wspólnie z policjantami uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych oraz szkół.

Do groźnych zdarzeń drogowych dochodzi również na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie z założenia pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Aby "zebra" faktycznie była bezpieczna, konieczna jest wzajemna troska - kierowców o pieszych i pieszych o kierowców. Konieczne jest również respektowanie obowiązujących przepisów, o czym przypominali najmłodszym policjanci podczas specjalnie zorganizowanych w tym celu pogadanek.

W minionym tygodniu z akcją "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" policjanci pojawili się między innymi w szkole w Woli Starogrodzkiej oraz w przedszkolu w Garwolinie. Przebieg ich spotkań z najmłodszymi utrwaliliśmy na zdjęciach.

 

Powrót na górę strony