Roadpol Safety Days w powiecie garwolińskim - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Roadpol Safety Days w powiecie garwolińskim

Data publikacji 22.09.2021

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego, jak co roku, włączyli się w inicjatywę Roadpol Safety Days. Jej celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Akcja wpisuje się w cykliczną kampanię pn. Europejski Tydzień Mobilności, przypadający na dni 16-22 września.

Średnio codziennie na europejskich drogach ginie 70 osób. Dzięki współpracy Policji i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym w krajach na terenie Europy, nie ustajemy w dążeniach do uzyskania pożądanej liczby, jaką jest liczba zero - zero wypadków drogowych w ciągu jednego dnia. Każdego roku na drogach całego świata ginie 1,35 mln osób. Dlatego powstała inicjatywa osiągnięcia bezpieczeństwa drogowego, która wymaga powszechnej współpracy i koordynacji. Wyszkowscy policjanci tak jak co roku włączyli się w te działania.

Wczoraj funkcjonariusze  garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji Roadpol Safety Days prowadzili wzmożone działania, ukierunkowane przede wszystkim na najbardziej niebezpieczne wykroczenia, popełniane przez kierujących pojazdami. Tego dnia funkcjonariusze skontrolowali 67 aut. W efekcie zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 8 dowodów rejestracyjnych. Policjanci 32 razy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy. W trakcie prowadzonych kontroli policjanci ujawnili aż 5 osób, które nie korzystały z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci zwracali uwagę również na inne niebezpieczne wykroczenia, jak niezgodne z prawem manewry wyprzedzania czy omijania w rejonach przejść dla pieszych, niezgodne z przepisami korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy, czy niestosowanie się do znaków drogowych i sygnałów świetlnych, mających szczególny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Kontrole dotyczyły także bezpiecznego przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony