Nastolatek bez uprawnień jechał motorowerem niedopuszczonym do ruchu - Aktualności - KPP w Garwolinie

Aktualności

Nastolatek bez uprawnień jechał motorowerem niedopuszczonym do ruchu

Data publikacji 04.11.2021

Bez uprawnień do kierowania wsiadł na motorower. W dodatku pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a na zakazaną przejażdżkę zabrał ze sobą kolegę. Policyjna kontrola będzie dla niepełnoletniego kierowcy nauczką, że także w tak młodym wieku należy przestrzegać obowiązujących przepisów.

Wczoraj po godz. 15, na ulicy Maciejowickiej w Sobolewie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 15-latek przewoził pasażera bez kasku ochronnego. Okazało się, że nastolatek nie posiada uprawnień do prowadzenia motoroweru, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci wytłumaczyli młodzieńcowi, że takie zachowanie stwarza zagrożenie dla niego samego oraz jego pasażera, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. O zdarzeniu policjanci poinformowali rodziców chłopca.

Przypominamy, że motorower jest pojazdem, który może prowadzić kierowca już w bardzo młodym wieku. Żeby kierować motorowerem trzeba mieć ukończone 14 lat, uzyskać orzeczenie lekarskie o tym, że nie istnieją przeciwwskazania do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trzeba też zdać egzamin na prawo jazdy odpowiedniej kategorii – dla motoroweru będzie to kategoria AM. Jeśli kandydat na kierowcę motoroweru ma mniej niż 18 lat, będzie musiał dodatkowo przedstawić pisemną zgodę rodzica lub opiekuna.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony