Aktualności

By nad wodą i na wakacjach było bezpiecznie

Dla policjantów prewencji okres przed wakacjami to czas codziennych spotkań z dziećmi i młodzieżą. Garwolińscy funkcjonariusze doskonale wiedzą, że profilaktyka to najlepsza droga do bezpieczeństwa, dlatego od początku czerwca prowadzą zajęcia dla przedszkolaków i starszych uczniów. Cel jest jeden - utrwalenie właściwych wzorców i bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą ” policjanci z Garwolina i podległych posterunków przestrzegają uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Rozmawiają z dziećmi o tym, jak  bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w miejscu zamieszkania. Podczas spotkań policjanci ostrzegają najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca.

Wakacje już za pasem, dlatego przypominamy o zachowaniu rozsądku podczas letnich przygód. Apel kierujemy również do rodziców, aby poświęciły czas na rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa. W ten sposób najmłodsi nabiorą umiejętności przewidywania niebezpiecznych zdarzeń i asertywności.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony