Aktualności

Dzielnicowy bohaterem piosenki stworzonej przez seniorów

Data publikacji 28.09.2022

Bycie dzielnicowym to coś więcej niż tylko odbieranie zgłoszeń, podejmowanie interwencji w związku z popełnionymi wykroczeniami i przestępstwami czy sporządzanie dokumentacji. To także aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności. Wie o tym mł. asp. Sebastian Chabrowski, który jako dzielnicowy angażuje się w liczne działania na rzecz mieszkańców swojego rejonu służbowego. Jego aktywność jest na tyle dostrzegalna, że policjant stał się bohaterem jednej ze zwrotek hymnu klubu „Senior+” z Parysowa.

Dzielnicowy gminy Parysów wie, że współpraca mieszkańców i Policji jest potrzebna. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności angażuje się w różne działania, które mają ich chronić. Organizuje spotkania, często ostrzega obywateli przed zagrożeniami, jest blisko ich spraw. Jego aktywność została dostrzeżona i doceniona. Klub „Senior +” z Parysowa dedykował jedną zwrotkę swojego hymnu właśnie dzielnicowemu.

Mł. asp. Sebastian Chabrowski mówi, że lubi kontakt z mieszkańcami. To oni wiele widzą. Wiedzą, czy ktoś obcy kręci się po osiedlu, czy po okolicy. Zależy mu na tym, aby mieszkańcy wiedzieli, że jeśli widzą coś niepokojącego, mogą zadzwonić na Policję, która na pewno sprawdzi doniesienie. Z członkami Klubu „Senior+” w Parysowie chętnie organizuje spotkania i cieszy go, że dla uczestników są one ważne i potrzebne.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony