Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży rusztowania budowlanego

Data publikacji 05.10.2022

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rusztowania budowlanego. Elementy konstrukcji skradli w Garwolinie. Miały być wykorzystane przez podejrzanych podczas wykonywanych przez nich prac budowlanych. Obydwaj usłyszeli zarzuty.

Policjanci garwolińskiego Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego wyjaśnili okoliczności kradzieży rusztowania budowlanego, do której doszło w Garwolinie. Sprawcy skradli z jednej z posesji ramy rusztowania, których wartość oszacowano na blisko 1 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili kim są podejrzani. Sprawcami okazali się 31- i 56-letni mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Funkcjonariusze zatrzymali ich w ubiegły poniedziałek i osadzili w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania policjanci ujawnili skradzione mienie.

Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się do winy. Tłumaczyli, że rusztowania były im potrzebne do wykonywania własnych prac budowlanych. Funkcjonariusze przedstawili im zarzuty kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony