Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach policjantów - jeden kierował wbrew sądowym zakazom, drugi pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 05.10.2022

Garwolińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew zakazom sądowym oraz kierującego wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Pierwszy z nich naruszył 2 czteroletnie zakazy sądowe. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci jednego dnia (1.10.br.) zatrzymali dwóch kierowców. Jeden naruszył sądowe zakazy, a drugi kierował wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień.

Przed godziną 8 funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Długiej w Górznie zwrócili uwagę na pojazd marki seat. Za jego kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna posiada 2 czteroletnie zakazy prowadzenia pojazdów orzeczone przez sąd. Tego samego dnia przed godziną 15 w Maciejowicach inny patrol zatrzymał kierowcę audi. 50-latek prowadził samochód nie stosując się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.  

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień nawet 2 lata więzienia. 

 

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony