Aktualności

Nietrzeźwy kierował pojazdem ruchliwą ulicą miasta - zatrzymali go policjanci

Data publikacji 06.10.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego pojazdem. 43-latek jechał główną ulicą miasta w godzinach wzmożonego ruchu. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Niestety, pomimo licznych apeli i prowadzonych akcji, nadal są osoby, które nietrzeźwe wsiadają za kierownicę nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują.

Wczoraj (5.10.br.) około godz. 17 w Garwolinie na ulicy Kościuszki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego 43-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjantom „drogówki” zależy na tym, aby nie tylko wyeliminować z naszych dróg pijanych kierowców, ale też, by uświadomić wszystkim, że pijana osoba za kierownicą stwarza zagrożenie nie tylko sobie, ale innym i musi ponieść odpowiedzialność karną.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony