Aktualności

Mili goście z wizytą u policjantów

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Garwolinie odwiedziły dzieci ze szkoły w Gocławiu. Policyjne radiowozy oraz pokaz wyszkolenia psa służbowego to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla nich policjanci. Duże zainteresowanie wzbudził gabinet komendanta, który uczniowie mieli okazję zobaczyć. Nie mogło też zabraknąć rozmów o bezpieczeństwie.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Sierż. szt. Karolina Lipiec opowiedziała dzieciom o niektórych aspektach ich służby. Spotkanie zostało przygotowane w taki sposób, aby było połączone z prezentacją pomieszczeń i sprzętów znajdujących się w komendzie. Podczas zwiedzania budynku dzieci niespodziewanie spotkały komendanta, który zaprosił je do swojego gabinetu.

Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy. Ochotnicy z pomocą policyjnego technika kryminalistyki mogli wykonać pamiątkowe odciski palców. Wielką atrakcją dla dzieci było również spotkanie z przewodnikiem policyjnego psa, który opowiedział im na czym polega praca psa-policjanta, przyjaciela i pomocnika w codziennej służbie.

Uśmiechy na twarzach uczniów świadczą o tym, że to była udana wycieczka, ale i niezapomniana lekcja. Garwolińscy policjanci od dawna prowadzą działania edukacyjne i profilaktyczne, a wizyty takie jak ta, przybliżają dzieciom zawód policjanta, by już od najmłodszych lat wiedziały, w jakich sytuacjach funkcjonariusze mogą im pomóc.

mł. asp. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony