Aktualności

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - podsumowanie debaty z mieszkańcami

Wczoraj w sali konferencyjnej w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów”. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie nadkom. Janusz Mularski oraz Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak.

Debatę otworzyli nadkom. Janusz Mularski Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie oraz Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin. Gospodarze spotkania podkreślili, że jego celem jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych Policji bądź innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Komendant zapewnił, że poprawa stanu bezpieczeństwa mieszkańców to jedno z priorytetowych zadań garwolińskich policjantów.

Podczas debaty mieszkańcy mogli poznać metody działania oszustów i dowiedzieli się jak się przed nimi chronić. Była to także okazja do dyskusji nt. działań podejmowanych przez garwolińską Policję, a także funkcjonowania "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" i aplikacji "Moja Komenda". Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wsłuchiwali się w głosy uczestników, aby poznać ich potrzeby i oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dalszą część debaty zajęła dyskusja, podczas której padały pytania oraz wnioski do zrealizowania na przyszłość.

Sformułowane postulaty będą podstawą rozwiązywania zdiagnozowanych problemów, ale również zaplanowania działań zapobiegawczych, odpowiadających na zagrożenia dokuczliwe dla mieszkańców.

mł. asp. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony