Aktualności

Młodzież stworzyła filmy o przeciwdziałaniu przemocy

Uczniowie z powiatu garwolińskiego wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Profilaktycznych, w ramach którego tworzyli filmy o przeciwdziałaniu przemocy i agresji rówieśniczej. Podczas finałowej gali wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze nagranie. Organizatorami tego wydarzenia byli Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Avon Operations Polska oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Działaniu patronowało Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Urząd Miasta Garwolin.

Przegląd Filmów Profilaktycznych odbył się 10 listopada w garwolińskim Kinie Wilga. W ramach wydarzenia uczniowie tworzyli i wspólnie oglądali własne nagrania związane z przeciwdziałaniem agresywnych zachowań wśród rówieśników. W uroczystej gali wzięło udział 15 placówek oświatowych, które przygotowały własne filmy. Wszystkie prace nawiązywały do hasła, przyświecającego całej inicjatywie „Stop przemocy rówieśniczej, stop agresji wobec innych".

Filmy zostały wyświetlone na dużym ekranie, a jury nagrodziło najlepsze, szczególnie doceniając dojrzałe podejście młodzieży do problemu i dużą kreatywność uczniów. Zwycięzcami zostali: 

  • ZS Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie - I miejsce
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie - II miejsce
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie - III miejsce
  • LO im. J. Piłsudskiego w Garwolinie - wyróżnienie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance - wyróżnienie specjalne

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie od dawna inicjuje i realizuje działania, których celem jest skuteczne zapobieganie przemocy. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej liczby osób z przekazem piętnującym przemoc rówieśniczą. Zastosowany podczas przeglądu nowatorski sposób edukacji poprzez sztukę z pewnością to ułatwia, a nagrania stworzone przez młodzież są wyjątkowymi narzędziami profilaktyki agresywnych zachowań – podkreśla nadkom. Janusz Mularski, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony