Aktualności

Dzielnicowy gminy Pilawa dba o bezpieczeństwo seniorów w swoim rejonie

Dzielnicowy gminy Pilawa dba o bezpieczeństwo w podległym mu rejonie służbowym i często jest wsparciem dla potrzebujących pomocy, zwłaszcza dla osób starszych. Dlatego wykorzystuje każdą okazję, by podczas bezpośrednich spotkań przekazywać mieszkańcom porady zwiększające ich bezpieczeństwo. W ostatnich dniach w Gocławiu przeprowadził edukacyjne spotkanie dla lokalnych seniorów.

Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Z tego zadania wywiązuje się również st. sierż. Dominik Sowiński, który inicjuje i organizuje takie działania. Angażuje się także w projekty instytucji publicznych, w tym samorządowych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

W ostatnich dniach dzielnicowy spotkał się z seniorami w Gocławiu. Przeprowadził prelekcję na temat oszustów, którzy podając się za członków rodziny, rzekomych policjantów czy prokuratorów, wyciągają od osób starszych ich oszczędności. Przekazał mieszkańcom również cenne informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a każdy z uczestników został wyposażony w kamizelkę odblaskową.

Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy i przychylności lokalnych władz Miasta i Gminy Pilawa. Elementy odblaskowe zostały sfinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pilawie.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony