Aktualności

Był pot, była walka – jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Policyjni instruktorzy na warsztatach samoobrony dla kobiet

Wykręcały ręce, ciągnęły się za włosy, przewracały się, wyrywały torebki – a wszystko po to, by czuć się bezpiecznie. Policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji przeprowadzili warsztaty samoobrony dla kobiet w ramach projektu „Garwolińska Strefa Bezpieczeństwa” realizowanego przez Urząd Miasta w Garwolinie i Komendę Powiatową Policji w Garwolinie.

Podczas powrotu do domu lub w drodze do pracy porą nocną czy wczesnym rankiem, może się wydarzyć nieprzewidziana sytuacja. Znajomość podstaw samoobrony, może dać przewagę i cenny czas, który zostanie wykorzystany na wezwanie pomocy lub ucieczkę.

Uczestniczki warsztatów samoobrony, pod okiem policyjnych instruktorów taktyk i technik interwencji, ćwiczyły szybkie i prawidłowe reagowanie na nagle pojawiające się zagrożenia. Dowiedziały się jak bronić się adekwatnie do sytuacji oraz jak unikać ciosów. Policyjni instruktorzy przekazywali ważne wskazówki, jak się zachować w sytuacji zagrożenia, jak nie wpadać w panikę i jak nie dać się zaskoczyć.

Warsztaty były częścią projektu „Garwolińska Strefa Bezpieczeństwa” realizowanego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 przez Urząd Miasta Garwolin we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony