Aktualności

Dlaczego wnuki życzą swoim dziadkom, by byli świadomi, czujni i bezpieczni? Policyjna kampania w pełni

Data publikacji 20.01.2023

„Świadomy, Czujny, Bezpieczny” – to nazwa policyjnej kampanii, która w styczniowej odsłonie ma chronić seniorów przed oszustami. W Dniu Babci i Dziadka każdy wnuczek ma okazję, żeby zrobić coś, co uchroni jego dziadków przed utratą oszczędności całego życia. Pamiętaj o życzeniach: „Babciu, dziadku – kocham Was. Życzę, byście byli świadomi, czujni i bezpieczni”.

Seniorzy powinni wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed oszustwem. Garwolińscy policjanci chcą przy okazji Dnia Babci i Dziadka zaangażować do tego...  studentów, uczniów, a nawet przedszkolaków. W ramach kampanii „Świadomy, czujny, bezpieczny” chcą, by to oni informowali swoich dziadków i babcie, na co powinni uważać. To już nie tylko tzw. oszustwa „na wnuczka”. Naciągacze udają policjantów, pracowników energetyki czy firm usługowych. W ten sposób wyłudzają od osób starszych pieniądze lub kradną ich dobytek.

Garwolińscy policjanci od lat organizują spotkania w klubach seniora, parafiach, lokalnych domach kultury. Jednak liczba uczestników, które docierają na takie spotkania, jest ograniczona. Dlatego chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dzień Babci i Dziadka to bardzo dobra okazja, by podczas życzeń i uścisków nie zabrakło troskliwych rozmów o bezpieczeństwie. Ostrzeżenie płynące od najbliższych z pewnością trafi do serc dziadków i pozostanie w ich pamięci.

Nasi dziadkowie są mili, uprzejmi, otwarci, ufni i skorzy do pomocy. To za to ich kochamy. Jednak te typowe dla nich cechy wykorzystują także oszuści. Jeśli martwisz się o dobro swoich dziadków, nie pozwól, by zostali oszukani. Uniknięcie zagrożenia wymaga tylko jednego – przekonaj babcię, by nikomu obcemu nie dawała pieniędzy. Często wydaje nam się, że takie zagrożenia nie dotyczą nas i naszych bliskich. Jednak wciąż zdarza się, że osoby starsze są pozbawiane swoich życiowych oszczędności. Zrób wszystko, by Twoja babcia nie została jedną z nich.

Więcej informacji o kampanii przeczytasz tutaj

mł. asp. Małgorzata Pychner

                 

Powrót na górę strony