Aktualności

Policjanci przygotowują dzieci do bezpiecznego spędzenia czasu podczas ferii

Zbliżają się ferie, a zatem zwielokrotniają się działania profilaktyczne policjantów. Ręce pełne pracy mają szczególnie dzielnicowi. Funkcjonariusze odwiedzają szkoły, gdzie rozmawiają z uczniami o bezpiecznym wypoczynku zimą. Jedno z takich spotkań odbyło się w szkole w Woli Koryckiej Górnej.

Dzielnicowy z Trojanowa odwiedził najmłodszych ze szkoły podstawowej w Woli Koryckiej Górnej, żeby porozmawiać z nimi o bezpiecznym wypoczynku zimą. Wiadomo bowiem, że choć na zewnątrz póki co nie ma śniegu, to część dzieci będzie spędzała ferie w górach i zorganizowanych terenach narciarskich. Dlatego na zajęciach policjant promował odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów. Przestrzegał dzieci, żeby nigdy nie wchodziły na oblodzone rzeki, jeziora, stawy czy sztuczne zbiorniki. Tafla lodu  nigdy nie będzie bezpieczna, ponieważ lód nie ma tej samej grubości na całej powierzchni i w każdej chwili może się załamać. Dzielnicowy zwrócił też uwagę na bezpieczeństwo podczas tak lubianej przez dzieci zabawy na kuligu. Wytłumaczył, że ciągnięcie sanek za samochodem czy traktorem może skończyć się tragicznie.

Policjanci w ten sposób włączają się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Tego typu spotkania będą prowadzone do czasu rozpoczęcia ferii w naszym regionie oraz w trakcie jego trwania na terenie całego powiatu garwolińskiego.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony