Aktualności

Policjanci zatrzymali poszukiwanego, który z przestępstw skarbowych uczynił sobie stałe źródło dochodu

Data publikacji 12.05.2023

Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zatrzymali 49-letniego obywatelka Białorusi, który był poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany przez sąd za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa skarbowe, związane z nielegalnym importem wyrobów akcyzowych znacznej wartości. Zdaniem sądu 49-latek uczynił sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Wczoraj (11.05) przed godz. 16 policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy podczas kontroli drogowej na ulicy Targowej w Garwolinie zatrzymali 49-letniego obywatela Białorusi. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany zgodnie z nakazem Sądu Okręgowego w Siedlcach do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy. 49-latek został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa skarbowe, związane z nielegalnym importem wyrobów akcyzowych znacznej wartości. Zdaniem sądu 49-latek uczynił sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, a nastepnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony