Aktualności

Bezpieczny junior, czyli pomysł policyjnych profilaktyków na edukację przez zabawę

Czy edukacja przez zabawę jest możliwa? Policyjni profilaktycy dowodzą, że nie tylko jest możliwa, ale też niezwykle przyjemna i skuteczna. Wczoraj przekonały się o tym dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie, które w ramach akcji „Bezpieczny junior” uczestniczyły w policyjnych zajęciach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, połączonych z wieloma atrakcjami

Jak w prosty sposób przekazywać dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa? Policyjni profilaktycy wiedzą doskonale, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Jest to główna forma ich aktywności, dlatego policjantki postanowiły wpleść ją w działania profilaktyczne. Rowerowy tor przeszkód, wielkoformatowa edukacyjna gra planszowa, quizy z nagrodami, kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy oraz przedstawicieli WORD w Siedlcach, jakie czekały wczoraj na uczniów z Górzna. W ramach akcji „Bezpieczny junior” dzieci w przystępnej i dostosowanej do wieku formie uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze.

Działanie zostało zrealizowane we współpracy z dyrekcją PSP im. Władysława Jóźwickiego w Górznie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach. Zakup upominków dla uczestników był możliwy dzięki przychylności dla idei edukacji na rzecz bezpieczeństwa Wójta Gminy Górzno.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony