Aktualności

Policjanci w dziecięcym świecie na co dzień i od święta

W dziecięcym świecie policjanci często postrzegani są jako symbole bezpieczeństwa i pomocy. Dla najmłodszych są bohaterami, którzy chronią ich przed zagrożeniami i pomagają w sytuacjach niebezpiecznych. Tym razem z okazji Dnia Dziecka policjanci zaprosili dzieci do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu podczas pikników i festynów, licznie organizowanych na terenie powiatu garwolińskiego.

Na co dzień dzieci mogą obserwować policjantów podczas patrolowania ulic czy monitorowania ruchu drogowego, w radiowozach lub  na pieszo. Dla najmłodszych mundur policjanta jest znakiem rozpoznawczym. Widok funkcjonariuszy z charakterystycznym wyposażeniem wywołuje u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Obserwowanie policjantów, uczestniczących w akcjach ratunkowych czy poszukiwawczych, reagujących na wypadki, przestępstwa lub inne sytuacje kryzysowe daje dzieciom poczucie, że mogą na nich liczyć w sytuacjach zagrożenia.

W ostatnich dniach policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii jeszcze bardziej wniknęły w dziecięcy świat. Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariuszki odkrywały przed dziećmi tajniki policyjnej służby i przypominały zasady bezpieczeństwa, zapraszając je do wspólnej zabawy podczas pikników i festynów, licznie organizowanych na terenie powiatu garwolińskiego. Policjantki były do dyspozycji małych odkrywców i starały się umilić im czas wieloma atrakcjami.

Garwolińscy policjanci nie zapominają, że dzieci wymagają szczególnej troski dorosłych - rodziców, opiekunów, nauczycieli, instytucji państwowych, samorządowych i organizacji społecznych. W dniu Ich święta życzą im mnóstwa powodów do radości, a dorosłym - dziecięcego optymizmu.

podkom. Małgorzata Pychner

 

 

Powrót na górę strony