Aktualności

Bezpieczeństwo to nie bajka, ale dzięki bajce policjant zabrał dzieci w świat bezpieczeństwa

Nauka zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest szczególnie ważna, dlatego policjanci czynnie włączyli się w ogólnopolskie obchody Dnia Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Przygody zabawnych, ale i roztropnych bohaterów bajek czytanych przez Kierownika Posterunku Policji w Trojanowie, pomogły zapoznać dzieci z zasadami bezpieczeństwa na drodze.

Najczęściej o bezpieczeństwie dzieciom mówi się w tonie informacji, zakazów i nakazów. Policjanci wiedzą, że to najsłabsza forma przekazu. Wiedzą też, że tak naprawdę do najmłodszych dociera to, co budzi emocje. A w bajkach są emocje i wiedza przemycona w przygodowej fabule.

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój i pobudza wyobraźnię. Dlatego Kierownik Posterunku Policji w Trojanowie asp. szt. Sławomir Tarnowski włączył się w ogólnopolskie obchody Dnia Głośnego Czytania i odwiedził dzieci ze szkoły w Korytnicy. Przygody zabawnych, ale i roztropnych postaci z bajki pomogły zapoznać dzieci z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Historia przekazała najmłodszym wzorce zachowań, a dzięki przyjaznym bohaterom łatwiej je zapamiętają.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony