Aktualności

Przygoda, która uczy, czyli o bezpieczeństwie w sieci na policyjnych lekcjach z Minecraftem

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie realizuje działania objęte projektem „Bezpieczeństwo w sieci - my to rozumiemy”, dofinansowanym przez Narodowy Bank Polski. Jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

W ramach projektu policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy realizują działania edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli placówek oświatowych. Wczoraj (11.12) funkcjonariuszki przeprowadziły warsztaty prewencyjne w Szkole Podstawowej w Stefanowie „Cybercraft – bezpieczeństwo w sieci z Minecraftem" z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition.

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo, dzięki której uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie. Policjantki mają nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią już dbać  swojo dane osobowe, wiedzą w jaki sposób wyłudzane są dane osobowe oraz w jaki sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony