Aktualności

Mały gest o wielkiej mocy. Szlachetna paczka od policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie

Idea przekazywania bezpośredniej pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji połączyła policjantów i pracowników garwolińskiej komendy, którzy po raz kolejny dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Zakupione prezenty trafią do młodej mamy z powiatu garwolińskiego, która samotnie wychowuje roczną córeczkę.

Policjanci zdają sobie sprawę, że na terenie powiatu garwolińskiego jest wiele rodzin, które potrzebują pomocy. Wspólnymi siłami mogliśmy pomóc jednej z nich. W tym roku funkcjonariusze przygotowali „Szlachetną Paczkę” dla Pani Ani – młodej mamy, samotnie wychowującej roczną córeczkę.  

Zbiórkę na rzecz rodziny zorganizowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Do inicjatywy od razu włączyli się funkcjonariusze i pracownicy pozostałych wydziałów garwolińskiej komendy. Dzięki takiej solidarności zebraliśmy i kupiliśmy produkty, które pozwolą rodzinie zaoszczędzić pieniądze, a odłożoną kwotę przeznaczyć na inne, niezbędne wydatki.

W trakcie zbiórki policjanci dowiedzieli się, że Pani Ania marzy o czymś, co pomogłoby jej usamodzielnić się w opiece nad dzieckiem, a w przyszłości także znaleźć pracę - prawo jazdy. Opłacenie kursu to wydatek, który przerastał możliwości rodziny, dlatego funkcjonariusze postanowili udzielić wsparcia także w tym aspekcie. Specjalny voucher na darmowy kurs prawa jazdy bez wahania przekazał garwoliński Ośrodek Szkolenia Kierowców „Talar”, który wraz ze swoimi pracownikami włączył się w to dobroczynne przedsięwzięcie. To kolejny dowód na to, że policjanci na swej drodze spotykają wielu sojuszników, którzy są wrażliwi na los drugiego człowieka.

-Podczas policyjnej służby policjanci nie działają w pojedynkę, działają razem. W zespole jesteśmy w stanie zrobić więcej. Cieszymy się, że mogliśmy przygotować pomoc, która zdejmie z rodziny choć trochę ciężaru i pozwoli pokonać część trudności, da nadzieję, pozwoli mieć spokojniejsze święta - podkreśla Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski.

Policjanci już zapakowali prezenty w kolorowy, świąteczny papier. Podarunki zostaną przekazane rodzinie przez sztab akcji, który pośredniczy w kontaktach darczyńcy z obdarowanymi.

 

podkom. Małgorzata Pychner/KPP w Garwolinie

 

Powrót na górę strony