Aktualności

Zapraszamy do udziału w szkoleniu na temat cyberzagrożeń

Data publikacji 16.01.2024

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie organizuje seminarium dla nauczycieli i rodziców poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie pn. „Cyberzagrożenia”. Szkolenie poprowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji w Radomiu oraz przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Wydarzenie, zaplanowane na 7 lutego 2024r. w godzinach 16:00-18:00, odbędzie się w sali widowiskowej Kina Wilga w Garwolinie. Zachęcamy do udziału.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli i rodziców dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizator, Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy, zaprosił do współpracy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, aby podzielili się swoimi doświadczeniami.

Szkolenie poprowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji w Radomiu oraz przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa). W programie przewidziano m. in. takie tematy, jak: 

  • zagrożenia czyhające w Internecie na dzieci i młodzież,
  • skuteczna walka z zagrożeniami płynącymi z sieci,
  • dzieci i młodzież w przestrzeni cyfrowej – jak zrozumieć ich świat?,
  • cyberprzemoc/hejt w aspekcie dojrzewania i funkcjonowania w grupie rówieśniczej,
  •  zagrożenia wynikające z korzystania z mediów społecznościowych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu mogą dokonać zgłoszenia mailowo karolina.lipiec@ra.policja.gov.pl lub telefonicznie: 47 70 75 230, 47 70 75 202. Udział jest bezpłatny. Zapisy do dnia 31 stycznia 2024r.

podkom. Małgorzata Pychner         

 

Powrót na górę strony