Aktualności

Zimowa profilaktyka, czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Trwają ferie. Policyjni profilaktycy, dzielnicowi i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie prowadzą wspólne działania, skierowane do dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu garwolińskiego. Służby prowadzą kontrole miejsc wypoczynku połączone z zimową profilaktyką. Spotkania realizowane są w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" i "Bezpieczne Ferie 2024".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i posterunków w terenie oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej odwiedzają miejsca, gdzie na terenie powiatu garwolińskiego dzieci i młodzież spędzają ferie zimowe. Oprócz kontrolowania obiektów pod kątem bezpieczeństwa i warunków sanitarno-epidemiologicznych, sprawdzają czy organizatorzy prawidłowo wykonują swoje obowiązki dotyczące opieki nad dziećmi. W działania profilaktyczne angażuje się również Straż Ochrony Kolei.

Podczas takich wizyt policjanci rozmawiają z uczestnikami na temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Zachęcają też do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”. Dzielnicowi omawiają zagrożenia, jakie mogą spotkać osoby uprawiające sporty zimowe, a także jak niebezpieczna jest zabawa na zamarzniętych akwenach wodnych.

Policyjne spotkania z uczestnikami zimowego wypoczynku będą trwały przez całe ferie. Mamy nadzieję, że pozwolą one beztrosko spędzić ten czas, a przekazana wiedza pomoże uniknąć sytuacji niebezpiecznych lub w razie ich wystąpienia, odpowiednio i szybko zareagować.

podkom. Małgorzata Pychner

  • Spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie
  • Spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie
  • Spotkanie SP w Życzynie
  • Spotkanie SP w Życzynie
  • Spotkanie SP w Życzynie
  • Spotkanie SP w Życzynie
Powrót na górę strony