Aktualności

Eliminacje turnieju BRD – zapowiedź

Data publikacji 18.03.2024

Garwoliński Wydział Ruchu Drogowego kontynuuje współpracę z Mazowieckim Kuratorium Oświaty. W ramach tego wspólnego działania 26 marca br. zostaną przeprowadzone eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z naszego regionu.

Jak co roku Policja współpracuje z Mazowieckim Kuratorium Oświaty w organizacji ogólnopolskich turniejów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciele garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego włączają się w przeprowadzenie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ich zadaniem jest przede wszystkim nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu, pełnienie funkcji sędziów konkurencji, a także zabezpieczenie miejsca zawodów.

Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs popularyzuje przepisy i zasady ruchu drogowego i kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu. Jest także okazją do upowszechniania podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej ma również na celu  popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Ma inspirować uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Eliminacje powiatowe odbędą się 26 marca 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Wcześniej zainteresowane placówki z naszego regionu muszą przeprowadzić eliminacje gminne w terminie zgodnym z regulaminem. Przypominamy, że zwycięzcy etapu gminnego powinni zgłosić swój udział na szczeblu powiatowym do 22 marca 2024r. do WRD KPP Garwolin tel. 47 70 75 268 mail rd.kppgarwolin@ra.policja.gov.pl.   

podkom. Małgorzata Pychner

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony