Aktualności

Policjanci zakończyli zabezpieczenie kilkudniowego protestu w Gończycach

Data publikacji 23.02.2024

Zakończył się protest środowisk rolniczych w Gończycach. Nad bezpieczeństwem obecnych tam osób czuwali policjanci. Funkcjonariusze przez cały czas protestu – w dzień i w nocy, niezależnie od niesprzyjającej pogody – dbali o porządek, zachowanie płynności ruchu i organizowali objazdy. Zadania realizowali policjanci kilku pionów - policjanci oddziałów prewencji, patrolowcy, dzielnicowi, ruchu drogowego, kryminalni. Protest przebiegał spokojnie.

Dzisiaj przed południem zakończył się trwający od wtorku protest rolników. W tym czasie wstrzymany został ruch w Gończycach na trasie S17 w kierunku Warszawy.

Przez cały czas protestu – w dzień i w nocy, niezależnie od niesprzyjającej pogody – policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób w nim uczestniczących oraz kierujących pojazdami. Dbali o zachowanie płynności ruchu i organizowali objazdy. Garwolińscy funkcjonariusze byli wspierani przez policjantów Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu.

Tak duże zabezpieczenie było planowane przez garwolińskich funkcjonariuszy od wielu dni. Policjanci byli przygotowani na różne warianty i musieli być w tym czasie w pełni dyspozycyjni. W sumie w kilkudniowych działaniach brała udział ponad setka policjantów. Zadania realizowali funkcjonariusze kilku pionów - policjanci oddziałów prewencji, patrolowcy, dzielnicowi, ruchu drogowego, czy kryminalni. Komendanci podziękowali funkcjonariuszom, zwracając uwagę na fakt, że mimo ciężkiej służby, była ona pełniona na wysokim poziomie, odpowiedzialnie, z pełnym  zaangażowaniem i poświęceniem.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony