Aktualności

Klucz do pewności siebie i bezpieczeństwa – warsztaty z samoobrony dla kobiet z policyjnym instruktorem

Garwolińscy policjanci zorganizowali bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Podczas zajęć uczestniczki pod czujnym okiem policyjnych instruktorów poznawały różne metody obrony przed napastnikiem. Kurs obejmował także wykład psychologa na temat budowania poczucia własnej wartości. Akcja pn. „Bezpieczna Kobieta” została zorganizowana we współpracy z samorządem gminy Parysów.

Policjanci zdają sobie sprawę jak ważną rolę w reakcji na sytuację zagrażającą bezpieczeństwu odgrywa przygotowanie merytoryczne oraz fizyczne. W związku z tym wyszli z nową inicjatywą.

Wczoraj (7.03) w Gminnej Bibliotece w Parysowie z inicjatywy Zespołu Profilaktyki Społecznej policyjni instruktorzy przeprowadzili warsztaty z samoobrony. Projekt skierowany był do kobiet i miał na celu podniesienie świadomości oraz umiejętności w zakresie obrony przed napastnikiem. Odpowiednia wiedza i umiejętności mogą znacząco wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa, które jest niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu.

Na spotkaniu poruszone zostały takie elementy samoobrony jak podstawowe chwyty, nauka ocena sytuacji i stopnia zagrożenia, zachowanie i postawa w sytuacji kontaktu z napastnikiem, bezpieczna odległość, odpowiedni sposób poruszania się, podstawowe formy obrony przed nagłym atakiem. Umiejętności nabyte podczas zajęć panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale też  prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje

Zajęcia praktyczne poprzedzone były prelekcją dotyczącą budowania poczucia własnej wartości, którą poprowadził psycholog Tomasz Rękawek. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony