Aktualności

Policjanci zabezpieczyli blisko 100 działek narkotyków

Data publikacji 12.03.2024

Policjanci z Pilawy zatrzymali 28-latka, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał amfetaminę i marihuanę. W efekcie policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów narkotyków. Mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu (9.03) policjanci z Pilawy interweniowali w jednym z mieszkań zajmowanych przez 28-latka na terenie gminy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne substancje ukryte mi. in. w reklamówce, plastikowych pojemnikach po suplementach i pojemnikach spożywczych. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli akcesoria do porcjowania narkotyków, takie jak waga elektroniczna i woreczki z zapięciem strunowym tzw. dilerki. Zabezpieczone substancje zostały poddane analizie. Okazało się, że były to amfetamina i marihuana. W sumie policjanci przejęli blisko 100 handlowych porcji narkotyków.

Po zebraniu materiału dowodowego 28-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, do którego się przyznał. Prokurator  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony