Aktualności

Pełne wrażeń lekcje z przewodnikiem policyjnego psa

Z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej garwolińskiej komendy zorganizowały dla uczniów z Anielowa i Kalenia Drugiego spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Dzięki temu uczniowie mogli poznać Fridę, a od jej opiekuna mł. asp. Dariusza Domaszczyńskiego dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem.

Czym zajmuje się przewodnik psa? Do jakich celów jest wykorzystywany pies w policyjnej służbie? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie, dla których lekcja z udziałem czworonoga okazała się dużą atrakcją. O tym, że nie każdy pies nadaje się do służby i jak duże znaczenie mają jego naturalne predyspozycje oraz dobry stan zdrowia opowiadał uczniom mł. asp. Dariusz Domaszczyński.  Każdy pies, zanim rozpocznie pracę w Policji, odbywa wspólnie ze swoim przewodnikiem szkolenie. Jest to przede wszystkim doskonały czas na integrację ze swoim opiekunem. W trakcie lekcji młodzież miała niepowtarzalną okazję przekonać się, jak w praktyce radzi sobie Frida, która od razu zaskarbiła sobie sympatię uczniów.

Sierż. szt. Karolina Lipiec opowiadała także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentowała dzieciom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku. 

Spotkanie odbyło się w szkołach w Anielowie i Kaleniu Drugim. Brały w nim udział uczennice ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte  w Garwolinie które w ramach szkolnego projektu w ten sposób poznawały zawód policjanta.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony