Aktualności

Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym to już tradycja. Tym razem przyświecało mu hasło „Na drodze – patrz i słuchaj”

Kolejny rok z rzędu policjanci współorganizowali całodniowe wydarzenie, poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wczoraj dziesiątki uczniów Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem uczestniczyło w ciekawych prelekcjach, ćwiczeniach i warsztatach, a także rozwiązywało quizy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym z garwolińskimi policjantami to już tradycja. Tym razem przyświecało mu hasło „Na drodze – patrz i słuchaj”.

Wczorajszy dzień (12.03) dla młodzieży z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem upłynął  pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejny rok z rzędu realizatorami tego wydarzenia byli Wydział Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wsparty przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie i OSP Miętne. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Po wysłuchaniu prelekcji policjantów uczniowie mogli przymierzyć alkogogle i pokonać w nich tor przeszkód. Policjanci przygotowali też tor rowerowy, pozwalający na doskonalenie techniki jazdy. Uczestnicy mogli usiąść w symulatorze zderzenia czołowego, a także wziąć udział w warsztatach, podczas których uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Funkcjonariusze opracowali quiz z pytaniami, w trakcie którego młodzież mogła wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Policjanci rozdali mnóstwo odblasków, aby młodzi ludzie, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, byli widoczni i bezpieczni.

Organizatorem tego wydarzenia była kadra pedagogiczna szkoły - od lat przywiązująca ogromną wagę do profilaktyki. Tegoroczny dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym wpisał się w założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego "Na Drodze - Patrz i Słuchaj".

podkom. Małgorzata Pychner

 

Powrót na górę strony