Aktualności

Potrącenie na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 13.03.2024

W Garwolinie na ulicy Kościuszki doszło do potrącenia kobiety, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Kierowcy, piesi – przed przejściem zachowajcie szczególną ostrożność.

Wczoraj (12.03) około godz. 18.40 w Garwolinie na ul. Kościuszki doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przez przejście dla pieszych na wysokości dworca PKS przechodziła 30-letnia kobieta, która została potrącona przez kierującego samochodem osobowym marki toyota. Poszkodowana trafiła do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona. Kierujący pojazdem 71-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie przyczyn i szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają. Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety do wielu zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych.

Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do "pasów", powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się szczególnie wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim i omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do tzw. zebry, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nią wejść i to nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starać się być widocznym dla kierujących. Kiedy zapada zmrok lub poruszamy się pieszo w warunkach złej widoczności, koniecznie powinniśmy stosować elementy odblaskowe.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony