Aktualności

Kolejny etap projektu ukierunkowanego na bezpieczeństwo seniorów

Jak nie dać się okraść? Jak obronić się przed oszustwem metodą na wnuczka czy policjanta? O tym dyskutowali seniorzy z Pilawy podczas spotkania z policjantkami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. To kolejny etap wspólnego projektu Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, Urzędu Miasta i Gminy Pilawa oraz WORD w Siedlcach, ukierunkowanego na bezpieczeństwo osób starszych.

Zajęcia odbyły się w miniony wtorek (12.03) w siedzibie pilawskich seniorów. Podczas nich policjantki przeprowadziły prelekcję na temat oszustów, którzy podając się za członków rodziny, rzekomych policjantów czy prokuratorów, wyciągają od osób starszych ich oszczędności. Funkcjonariuszki omówiły metody działania przestępców i przekazały rady, które można wykorzystać w celu uniknięcia tego typu zagrożeń.

Spotkanie było kontynuacją projektu, którego pierwszy etap polegał na przypomnieniu przepisów ruchu drogowego wszystkim seniorom poprzez wykłady oraz testowe teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy. Pisaliśmy o tym tutaj. Spotkanie było też okazją do nawiązania bliższych relacji i wzajemnej wymiany doświadczeń. 

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony