Aktualności

Narkotyki i nielegalna amunicja w mieszkaniu. 30-latek tymczasowo aresztowany

Data publikacji 15.03.2024

Garwolińscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, a także nielegalną amunicję. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu garwolińskiego może być zamieszany w przestępstwa narkotykowe. Kilka dni temu przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam po przeszukaniu pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Co więcej, w mieszkaniu ujawnili nielegalną amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 sztuk naboi. Do sprawy został zatrzymany 30-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzuty handlu narkotykami, posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz nielegalnego posiadania amunicji, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Garwolinie, na wniosek śledczych, zastosował wobec 30-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony