Aktualności

Ukrywał się, ale i tak wpadł w ręce Policji. 27-latek usłyszał zarzut kradzieży

Data publikacji 15.03.2024

27-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzut kradzieży. Łupem mężczyzny padły markowe perfumy z jednej z drogerii warte łącznie około 900 zł. Mężczyzna ukrywał się, ale i tak wpadł w ręce Policji. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest kara 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu Dochodzeniowo-Śledczego garwolińskiej komendy prowadzili postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży markowych perfum z jednej z drogerii na terenie Garwolina. Ten sam sprawca dwukrotnie zabrał towar o łącznej wartości około 900 zł i wyszedł ze sklepu nie płacąc.

Policjanci ustalili osobę, odpowiedzialną za dokonanie tego czynu. Pierwsze próby zatrzymania nie przyniosły rezultatu, bo mężczyzna ukrywał się. Funkcjonariusze zmienili taktykę działania, gromadzili informacje na temat jego miejsca pobytu i czekali na odpowiedni moment. Kilka dni temu zauważyli podejrzanego, kiedy wchodził do jednego z marketów. Policjanci poszli za nim i tam go zatrzymali.

27-latek usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony